demo

FİZYOTERAPİST
AYŞE BETÜL ŞEN

Konya,da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimlerini Konya’da tamamladı. 2019 yılında Üsküdar Üniversitesi Elektronörofizyoloji bölümünden mezun oldu. 2023 yılında Necmettin Erbakan Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimi boyunca Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesinde, Meram Devlet Hastanesinde ve Konya Numune Hastanesinde stajyer fizyoterapist olarak görev yapmıştır. 2021 yılında yayınlanan Çocuklar İçin Vücudumuzun Anatomisi adlı çocuk kitabının çizerliğini ve editörlüğünü yapmıştır.

KATILDIĞI EĞİTİMLER VE SERTİFİKALARI Kuru İğneleme (Dry Needling)
IKN (Intagrated Kinetic Neurology)
Yaş Kupa (Hacamat)
Hirudoterapi (Sülük Tedavisi)
Kupa Masajı


demo

DİYETİSYEN
HANİFE AVCU

2000 yılında Konya’ da doğdum. İlk ve ortaöğretimimi Dr. Mustafa İlköğretim okulunda tamamladıktan sonra 2018 yılında Osman Nuri Hekimoğlu Anadolu Lisesi’nden mezun oldum. Sağlık alanına olan ilgim sebebi ile 2019 yılında Beslenme ve Diyetetik bölümünü tercih ederek bu alanda ilk adımımı attım. Lisans eğitimim süresince Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara Atatürk Sanatoryum Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Vitae Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde stajyer diyetisyen olarak farklı birimlerde çalışma deneyimleri kazandım. Lisans bitirme tezimi ‘‘Lise öğrencilerinde yeme bozukluğunun ve sosyal medyada beğenilmeme korkusunun değerlendirilmesi’’ üzerine yaptım ve 2023 yılında Beslenme ve Diyetetik lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde başarıyla tamamladım. Eğitim hayatım boyunca mümkün olduğunca seminer, eğitim ve konferanslara katıldım. Meslek hayatım boyunca ulaşabildiğim kadar bireye ulaşıp sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırarak daha sağlıklı bir yaşam sunmak istiyorum.

KATILDIĞI EĞİTİMLER VE SERTİFİKALARI
Her Yönüyle Obezite Sempozyumu
Klinikte Beslenme
Psikodiyet – Beslenme ve Psikoloji İlişkisi
Depresyon ve Psikobiyotikler
Yeme Bozuklukları


demo

FİZYOTERAPİST
F. SENA AYDIN

1998 yılının Eylül ayında Konya’da doğdum. İlk ve ortaöğretimimi Kazım Özenç Seçen İlköğretim okulunda tamamladıktan sonra lise eğitimini Meram Anadolu Lisesinde tamamladım. Küçük yaşlardan beri insan sağlığına olan ilgim ve yeteneğim yıllar geçtikçe insanların hayatına dokunma ve onlara iyi gelme isteğini doğurdu. Bu nedenle 2017 yılında Lisans eğitimi için Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünü seçtim. Ankara Atılım Üniversitesinde 1 yıl hazırlık olmakla beraber 5 yıl İngilizce öğrenim gördüm ve 2022 yılında bölümümden 3. Olarak mezun oldum. Lisans eğitimim boyunca Ankara Bilkent Gaziler Fizik Tedavi Hastanesi, Ankara Özel 100.yıl hastanesi, İstanbul Bakırköy Dr. Sadi Konuk Hastanesi, Ankara Orta Doğu Hastanesi, Ankara Medicana Hastanesi, Ankara Hermos Sporcu Sağlığı Merkezi kurumlarında stajyer fizyoterapist olarak çeşitli birimlerde çalıştım. Fizyoterapist olarak insanların hayatlarına dokunabilmenin mutluluğuyla mesleğime devam ediyorum. Bir insanın bile derdine çare olabilmek ve onların yüzündeki gülümsemeyi görebilmek ise her gün mesleğimde ilk günümmüş gibi çalışmama vesile oluyor.

KATILDIĞI EĞİTİMLER VE SERTİFİKALARI
Bütüncül Fizyoterapi Yaklaşımları, Ocak 2022
Kinezyo Bantalma Semineri, Kasım 2022
3 boyutlu skolyoz yaklaşımları Skolyoterapi, Aralık 2022 İstanbul
Dry Needling, Ocak 2023 Konya
Fly yoga, Ocak 2023 Ankara


demo

DİYETİSYEN
MERYEM ÖKSÜZOĞLU

Konya’da doğmuş olup ilk ve orta öğrenimini Halil Bahçeci İlköğretim Okulunda tamamlamıştır. Lise eğitiminde ise Mevlana Anadolu İmam Hatip Lisesini birincilikle bitirmeyi başarmıştır. 2015 yılında Selçuk Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü kazanan Meryem ÖKSÜZOĞLU 2019 yılında bölümünden başarı ile mezun olmuştur. Lisans bitirme tezini Tüketicilerin Besin Etiketi Okuma Alışkanlıklarının Değerlendirilmesi konusunda hazırlamıştır. Lisans eğitimi boyunca; Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Diyetisyen Atilla Zeyrek Beslenme ve Diyet Danışmanlığı, Dr. İsmail Işık Huzurevi, Meram Tıp Fakültesi Hastanesi kurumlarında stajyer diyetisyen olarak görev almıştır.

KATILDIĞI EĞİTİMLER VE SERTİFİKALARI
Klinik Beslenme ve Vaka Analizi Semineri
Obezite Tanı ve Tedavi Yöntemleri Sempozyumu
Hastalıklarda Beslenme Tedavisi Sempozyumu
Diyabette Tedavi Yaklaşımları Sempozyumu
Anne ve Çocuk Sağlığı Semineri
Sporcu Beslenmesi ve Sağlığı Sempozyumu
Gebelik ve Emziklilik Döneminde Beslenme Sempozyumu


demo

UZMAN FİZYOTERAPİST
EMİNE NUR DEMİRCAN

1994 yılında Ankara’da dünyaya geldim. İlk, orta ve lise eğitimimi Konya’da tamamladıktan sonra lisans eğitimimi 2016 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Afyon Sağlık Yüksekokulu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde tamamladım. Ardından Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Nöroloji Fizyoterapistliği Programında yüksek lisans eğitimimi tamamlayarak Nöroloji alanında uzmanlığımı aldım. Bu süreçte çeşitli rehabilitasyon merkezlerinde fizyoterapist olarak ve İstanbul Rumeli Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak görev aldım. Şu anda da Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Nöroloji Fizyoterapistliği Programında doktora eğitimime devam etmekteyim. Akademik kariyerim süresince çeşitli araştırmalar yaparak uluslararası makale ve bildiriler yayınladım. Meslek hayatımdaki amacım, tüm yenilikleri takip ederek ve yeni araştırmalar yaparak kendimi hem akademik hem de klinik alanda geliştirmek. Dokunabildiğim her insanın hayatına dokunarak onlara fiziksel ve ruhsal olarak iyi gelme ümidi ile mesleğimi icra etmek istiyorum.

EĞİTİM
Afyon Kocatepe Üniversitesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü - Lisans
Hacettepe Üniversitesi, Nöroloji Fizyoterapistliği - Yüksek Lisans
Hacettepe Üniversitesi, Nöroloji Fizyoterapistliği - Doktora (halen devam ediyor)

SERTİFİKALAR
Patellofemoral Ağrı Sendromu Sempozyumu, 24 Mayıs Ankara
3. Pediatrik Rehabilitasyon Kongresi, 9-11 Ekim 2015 Ankara
5. Nörolojik Fizyoterapi Sempozyumu, 14 Nisan 2017 İstanbul
Uluslararası Erken Müdahale Ve Rehabilitasyon Kongresi, 30 Mart-1 Nisan 2018 Ankara
7. Ulusal Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon Kongresi, 18-20 Nisan 2019 Ankara
8. Online Temel İmmunoloji Ve Nöroimmunoloji Öğrenci Okulu 29-31 Mayıs 2020 Online
Fizyoterapistler İçin Farmakoloji, 14-23 Temmuz 2020 Online
8. Ulusal Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon Kongresi, 08-09 Mayıs 2021 Online
Sağlıkta Yapay Zeka Mini Sempozyum Serisi 1, 26 Mayıs 2021 Online
1. Uluslararası Sağlık Bilimleri Kongresi, 01-02 Aralık 2022 Konya

KURSLAR
Servical, Thoracal, Lumbal, Sacral Manipulasyon-Mobilizasyon
Üst Extremite - Alt Extremite Manipulasyon - Mobilizasyon Ve Kinesiotaping
Pediatrik Bantlama, Manipulasyon, Mobilizasyon
Osteopatic Manuel Terapi (Hacamat, Kuru İğne, Sülük)

YAYINLAR
Emine Nur DEMİRCAN, Nezire KÖSE (2022). TELEREHABİLİTASYON FİZYOTERAPİ UYGULAMALARI.
BÖLÜM 16: PARKİNSON HASTALIĞINDA TELEREHABİLİTASYON, s.161-170.