konya pilates
demo
demo

MAT PİLATES

Minder üzerinde yapılan, direnç olarak yer çekimine karşı vücut ağırlığının kullanıldığı farklı ekipmanlarla (farklı ebatlarda pilates topu, pilates çemberi ve egzersiz bandı) hareketlerin zenginleştirilebildiği pilates türlüdür. Her türlü ekipmanla hareket zenginliği sağlanabildiği için her yerde her zaman yapılabilir.

demo
demo

REFORMER PİLATES

Reformer ilk olarak 1.Dünya savaşı sırasında yaralı askerlerin yatakta tedavisi için Joseph Pilates tarafından tasarlanıp kullanılmaya başlanmıştır. Reformerda bulunan yaylar sayesinde pilates sırasında direnç ayarlanabilmektedir. Direncin yaylar ile ayarlanması egzersiz sırasında eklemlere aşırı yük binmesini önlemektedir. Hareketlerin daha kontrollü yapılmasını ve daha kısa sürede sonuç alınmasını sağlar.

demo
demo

HAMİLE PİLATES

Hamilelik aylarında uygulanan pilates anne adayını doğuma hazırlayan ve güçlendiren güvenilir bir egzersiz yöntemidir. Bu dönemde uygulanan pilates vücuttaki değişimler sonucu omurgaya binen yükü azaltır, pelvik taban kontrolünü sağlayarak iç organları destekler ve nefes kontrolünü sağlayarak akciğer kapasitesini artırır. Aynı zamanda hareketi ve dolaşımı artırarak hazımsızlık ve ödemin giderilmesini sağlar.

demo
demo

KLİNİK PİLATES

Kişinin omurga sağlığını düzeltmek ve kas iskelet sistemi ile ilgili hastalıklardan (omurga dizilim bozuklukları, kas spazmları, fibromyalji, bel-boyun fıtığı, omuz-kalça-diz eklemi problemleri, kas ve tendon problemleri) korumak ve bu hastalıkları tedavi etmek amacıyla uygulanan egzersizler bütünüdür.